Akcent - festival divadla s presahem
FESTIVALOVÉ INFO
Rozhovor s ředitelkou festivalu Janou Svobodovou v Lidových novinách

alt

Lidové Noviny, 12. 11. 2011

 
Jiný svět je možný

Milí návštěvníci divadla Archa a festivalu Akcent.

Říkám si TOY BOX, miluji komiksy a nesnáším reklamu.

Za póry hladké kůže modelek vyhlazených fotošopem tuším neúctu k člověku i malé naivní anorektičky umírající hladem pro nové ideály krásy. Za rozesmátými tvářemi rodin z reklam cítím prázdnotu těch, kteří v satelitních sídlištích rozdělili svou samotu příliš vysokými ploty. Každý dokonale zlatý retrívr, který jim skotačí po boku, mi připomíná osudy zvířat v útulcích, kam se příliš snadno a příliš bezcitně odkládají, pokud nejsou dostatečně roztomilí nebo poslušní a přístup celé společnosti ke zvířatům jako k věcem. Mimochodem se to dělá i s lidmi. Nefunguje vám vztah? Vaše přítelkyně nebo přítel už nejsou bezproblémoví a roztomilí? Není s nimi taková zábava jako na začátku? Vyměňte je tak, jako se mění mobil. Mnoho lidí mé generace je hrdých na to, že jsou single. Pro mě to znamená vrchol konzumu a neschopnosti převzít zodpovědnost za cokoli, za druhého člověka, za svůj život. Ať mi nikdo neříká, že všichni ti singleři nebrečí ve svých trendy bytech večer do polštáře. Každé nové sídliště, které vidím v bezchybné 3D prezentaci mi připomíná bezohledné bourání staveb, které měly kdysi ducha a hodnotu. Nenávidím svět, který nám sociální inženýři z generace porevolučních vítězů navrhli jako jediný možný.

Celý článek...
 
Pojď se mnou

 

Osobní prožitek na téma osamělosti, neužitečnosti a naděje. Na druhý břeh Vltavy vás z Archy zavede hlas ve vaší empétrojce. Projekt Pojď se mnou vám umožní nahlédnout do světa vietnamských stánkařů v Holešovické tržnici. Chcete-li se zúčastnit unikátního projektu, stačí přijít do Divadla Archa kdykoliv od 17. do 20.11. mezi 10. a 18. hodinou. Dostanete mapu a zvukovou nahrávku v MP3 přehrávači, ze které k vám promluví hlas vašeho průvodce. Nahrávku bude možné stáhnout do vlastního přehrávače. Projekt se odehrává venku za každého počasí a je zdarma.

Happening v prostoru Holešovické tržnice je založen na osobním prožitku každého zúčastněného!

Autorský kolektiv tvůrců: Jana Svobodová, Philipp Schenker, Petra Čechová, Jing Lu, Nina Rutová
zvukový mix: Jan Středa

Za pomoc děkujeme: Tan, Lubošovi a Daně Haranzovým
Partnerem projektu je firma Datart

Délka: 60 minut

 
Spot Akcent 2011

 

Spot pro festival Akcent 2011 vznikl v rámci spolupráce Divadla Archa a o.s. Inventura.

Na jeho vzniku se podíleli:
Josef Fojt, Jana Svobodová, Jaroslava Krpálková, Philipp Schenker, Leona Kolářová, Robert Novák, Petra Čechová, Jakub Hrab, Barbora Lahodová, Jan Středa a Toy_Box.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>