Akcent - festival divadla s presahem
Riet Mellink, Jiří Havelka a studenti DAMU - Sousedé (Neighbours)

18:00 Divadlo Archa, Studio Archa Zlatnická 8


alt

Po tři dny pracovalo 11 studentů DAMU pod vedením pedagoga Jiřího Havelky a holandské režisérky Riet Mellink na divadelním site-specific projektu. Během tohoto workshopu se studenti pokoušeli na ulicích oslovovat kolemjdoucí lidi. Zkoušeli hrát hry, podělit se o jídlo, slyšeli zajímavé příběhy. Dozvěděli se o nepsaných pravidlech místních domů, jejich vnitřní historii a dění a o místních obyvatelích samotných. Prozkoumali dvorky, schodiště, vchody a okna. Vnímali vůně kávy, ochutnali pálivou zázvorovou polévku, naslouchali zvukům domů a to vše si propojili s vlastními osobními příběhy.

Toto první ohledání je počáteční krok k dlouhodobějším projektu. Dostat se do hloubky trvá déle než tři dny, proto projekt potrvá i příští rok!

Pouze 40 lidí bude přizváno, aby bylo svědky výsledku workshopu!

Riet Mellink je autorkou konceptu workshopů site-specific skupiny PeerGroup. Dále je členkou uměleckého týmu Over het IJ festivalu v Amsterodamu. Byla členkou holandského souboru Dogtroep a spolupracovala s festivalem Oerol, který se zabývá konceptem site-specific.

Účinkují studenti DAMU: Patrik Holubář, Michal Bednář, Pavlína Skružná, David Ryska, Jan Čtvrtník, Bořek Joura, Vladimír Polívka, Johana Matoušová, Petra Majerčíková, Martin Dědoch, Tereza Volánková, Daniela Šišková

Délka: 60 minut

Sraz v 18:00 v Divadle Archa!