Akcent - festival divadla s presahem
She She Pop: Testament

20:00 Divadlo Archa - velký sál


altTestament (Závěť) se opírá o téma úvodní scény Shakespearova krále Leara, v níž se starý muž rozhodne přenechat království svým třem dcerám a odejít na odpočinek. Jeho plán však končí dramatickým fiaskem. Představení Testament proměňuje divadelní sál ve výslechovou místnost utopického procesu, jehož tématem je vyrovnání mezi generacemi. V hlavních rolích účinkují skuteční otcové protagonistů berlínského souboru She She Pop, kteří svým věkem vstupují do Learových let a uvažují o svém odkazu.


Koncept: She She Pop
Účinkují She She Pop a jejich otcové: Sebastian a Joachim Bark, Fanni a Peter Halmburger, Lisa Lucassen, Mieke a Manfred Matzke, Ilia a Theo Papatheodorou
Po dobu dvanácti let skupina She She Pop (mimo jiné) přetváří osobní témata do divadelního tvaru. Jejich poslední představení Testament je mimořádně zdařilým příkladem tohoto způsobu práce.
- Eva Behrendt, Theater heute


Uvádí Akcent ve spolupráci s Pražským divadelním festivalem německého jazyka, který každoročně představuje českému publiku to nejlepší z tvorby německojazyčných divadel. Je důležité vědět, že nejsme sami!


Délka: 100 minut

altalt