Akcent - festival divadla s presahem
Úterý 15. 11.
Jsme ze stejné planety – vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Štreita

18:00 Divadlo Archa - foyer


altPříběhy tří desítek cizinců, kteříČeské republice našli druhý domov, zachytil svým objektivem známý fotograf Jindřich Štreit. Fotografie mapují rodinné či pracovní prostředí migrantů jakblízkého zahraničí (Slovenska, Německa, Polska, Ukrajiny), tak i ze vzdálených zámořských zemí (Spojené státy, Kolumbie, Ekvádor, Uganda, Jihoafrická republika).
 
Celý cyklus je součástí projektu Pozitivní obraz cizinceČR, který od května 2011 organizuje Charita ČR. Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro integraci (EIF).

Výstava trvá od 16.11 do 7.12. 2011. Během festivalu Akcent je výstava přístupná každý den od 10:00 do 22:00. Od 21.11. do 7.12. už jen v rámci večerního programu divadla.

 
Zahájení festivalu Akcent a vernisáž výstavy komiksových portrétů výtvarnice Toy_Box

19:30 Divadlo Archa  - foyer

Slavnostní zahájení festivalu Akcent a vernisáž výstavy komiksových portrétů výtvarnice Toy_Box, která speciálně pro festival Akcent vytvořila sérii portrétů zaměřených na boj s předsudky a diskriminací. Na zahájení Akcentu promluví patronka festivalu socioložka Jiřína Šiklová, ředitelka festivalu Jana Svobodová a ředitel Divadla Archa Ondřej Hrab.


 

 
She She Pop: Testament

20:00 Divadlo Archa - velký sál


altTestament (Závěť) se opírá o téma úvodní scény Shakespearova krále Leara, v níž se starý muž rozhodne přenechat království svým třem dcerám a odejít na odpočinek. Jeho plán však končí dramatickým fiaskem. Představení Testament proměňuje divadelní sál ve výslechovou místnost utopického procesu, jehož tématem je vyrovnání mezi generacemi. V hlavních rolích účinkují skuteční otcové protagonistů berlínského souboru She She Pop, kteří svým věkem vstupují do Learových let a uvažují o svém odkazu.


Koncept: She She Pop
Účinkují She She Pop a jejich otcové: Sebastian a Joachim Bark, Fanni a Peter Halmburger, Lisa Lucassen, Mieke a Manfred Matzke, Ilia a Theo Papatheodorou
Po dobu dvanácti let skupina She She Pop (mimo jiné) přetváří osobní témata do divadelního tvaru. Jejich poslední představení Testament je mimořádně zdařilým příkladem tohoto způsobu práce.
- Eva Behrendt, Theater heute


Uvádí Akcent ve spolupráci s Pražským divadelním festivalem německého jazyka, který každoročně představuje českému publiku to nejlepší z tvorby německojazyčných divadel. Je důležité vědět, že nejsme sami!


Délka: 100 minut

Více...
 
Homeless show Karla Lampy

22:00 Divadlo Archa - bar

altTravesti vystoupení svobodného umělce žijícího na ulici, výtvarníka a herce divadelních spolků Ježek a Čížek a DivaDno Karla Lampy. V průběhu večera zazní největší hity Hany Hegerové a Evy Olmerové i muzikálové a kabaretní melodie.
 

Délka: 60 minut