Akcent - festival divadla s presahem
Čtvrtek 17.11.
Divadlo Archa: Pojď se mnou – interaktivní audioprocházka

denně od 10:00 do 18:00

z Divadla Archa do Holešovické tržnice

Osobní prožitek na téma osamělosti, neužitečnosti a naděje. Na druhý břeh Vltavy vás z Archy zavede hlas ve vaší empétrojce. Projekt Pojď se mnou vám umožní nahlédnout do světa vietnamských stánkařů v Holešovické tržnici. Chcete-li se zúčastnit unikátního projektu, stačí přijít do Divadla Archa kdykoliv od 17. do 20.11. mezi 10. a 18. hodinou. Dostanete mapu a zvukovou nahrávku v MP3 přehrávači, ze které k vám promluví hlas vašeho průvodce. Nahrávku bude možné stáhnout do vlastního přehrávače. Projekt se odehrává venku za každého počasí a je zdarma.

Happening v prostoru Holešovické tržnice je založen na osobním prožitku každého zúčastněného!

Autorský kolektiv tvůrců: Jana Svobodová, Philipp Schenker, Petra Čechová, Jing Lu, Nina Rutová
zvukový mix: Jan Středa

Za pomoc děkujeme: Tan, Lubošovi a Daně Haranzovým
Partnerem projektu je firma Datart

Délka: 60 minut

 
Chránené územie

15:00 Divadlo Archaprojekční místnost

Dokumentární film, Slovensko, 2010

Režie: Adam Hanuljak

altDokumentární film Chráněné území režiséra Adama Hanuljaka zachycuje vysněné dvoutýdenní turné DivadlaPasáže po Spojených státech. Herci DivadlaPasáže si žijí svůj životní sen a dobře si ho chrání. Dostali možnost vystoupit z anonymity ústavních zařízení pro mentálně postižené, neboť získali prostor dokázat, že hranice jejich schopností se ve skutečnosti nacházejí zcela jinde, než jim bylo do doby předkládáno. DivadloPasáže je v současné době na dalším turné po Spojených státech. Na letošním ročníku festivalu Akcent však nesmí chybět. Představí se právě tímto dokumentárním filmem.


DivadloPasáže založila režisérka Viera Dubačová jako místo pro divadelní spolupráci lidíDownovým syndromem a jejich zdravých kolegů. Po dobu své existence vytvořili herci pod vedením Viery Dubačové a hostujících umělců řadu unikátních projektů. V loňském roce uvedliDivadle Archarámci festivalu Akcent 2010 představení 3 x A choreografa Jara Viňarského.

    Délka: 90 minut  

 

 
Palissimo Company - taneční dílna

16:30 Sál České typografie

altTřídenní intenzivní workshop určený dobrovolníkům z řad profesionálů i amatérů, kteří se v závěru pracovního cyklu aktivně zapojí do inscenace Painted Bird 1 - Bastard choreografa Pavla Zuštiaka a tanečníka Jara Viňarského (Palissimo Company), která bude uvedena poslední večer festivalu ve velkém sále Divadla Archa
Dílna je otevřena všem, kteří mají zájem se seznámit s principy práce newyorského choreografa Pavla Zuštiaka. Více informací k dílně najdete na www.akcentfestival.eu a na pokladně Divadla Archa.
 

Délka: 180 minut

 
Listopadová cyklojízda

18:00  Z Nám. Jiřího z Poděbrad do Divadla Archa


altCyklojízda pořádaná ve spolupráci s iniciativou Auto*mat  startuje na Náměstí Jiřího z Poděbrad a cílem je Divadlo Archa. Auto*mat dlouhodobě podporuje bezmotorovou dopravu a vidí v dosud značně zanedbaný nástroj pro zpřístupňování a oživování pražského veřejného prostoru. Účastníci cyklojízdy odloží svá kola na zcela nových stojanech Divadla Archa a budou vítáni k tanci na melodie kapely Allstar Refjúdží Band a jejich hostů.

Délka: 60 minut

 
Tanec s kapelou Allstar Refjúdží Band a jejími hosty

20:00 Divadlo Archavelký sál


altDomácí hudební těleso Allstar Refjúdží Band připravilo pro festival Akcent nové písně, které budourámci tanečního večera první ochutnávkou z připravovaného alba kapely. Kurdský folk, čínský pop, reggae, rock, česká dechovka, kabaret a cirkus, švýcarské jódlování, jazz - to vše smíchánojednom experimentálním kotli. Allstar Refjúdží Band tvoří domácí hudebníci spolu s cizinci hledajícími nový domovČeské republice. Hosty koncertu jsou belgičtí hiphopoví hudebnící, protagonisté inscenace KVS Obsazené město a další. Uvádí Jaro Cossiga a Josef Fojt.


Jaro Cossiga patří mezi nejvýraznější představitele českého beatboxu.
Josef Fojt je klientem sdružení Inventura, píše básně, tvoří animované filmy, výrazně se podílel na reportážích vytvořených ve filmové dílně Lindy Jablonské. Byl o něm natočen dokument „Filmař fanoušek a podivín“.

Délka: 120 minut