Akcent - festival divadla s presahem
Sobota 19.11.
Divadlo Archa: Pojď se mnou – interaktivní audioprocházka

denně od 10:00 do 18:00

z Divadla Archa do Holešovické tržnice

Osobní prožitek na téma osamělosti, neužitečnosti a naděje. Na druhý břeh Vltavy vás z Archy zavede hlas ve vaší empétrojce. Projekt Pojď se mnou vám umožní nahlédnout do světa vietnamských stánkařů v Holešovické tržnici. Chcete-li se zúčastnit unikátního projektu, stačí přijít do Divadla Archa kdykoliv od 17. do 20.11. mezi 10. a 18. hodinou. Dostanete mapu a zvukovou nahrávku v MP3 přehrávači, ze které k vám promluví hlas vašeho průvodce. Nahrávku bude možné stáhnout do vlastního přehrávače. Projekt se odehrává venku za každého počasí a je zdarma.

Happening v prostoru Holešovické tržnice je založen na osobním prožitku každého zúčastněného!

Autorský kolektiv tvůrců: Jana Svobodová, Philipp Schenker, Petra Čechová, Jing Lu, Nina Rutová
zvukový mix: Jan Středa

Za pomoc děkujeme: Tan, Lubošovi a Daně Haranzovým
Partnerem projektu je firma Datart

Délka: 60 minut


 

 
FAMU v Barmě, Barma na FAMU

13:30 Divadlo Archa – skleník

altOd roku 2005 FAMU navázala na aktivity japonské spisovatelky, kurátorky a aktivistky ve vnitřní Barmě a ve spolupráci s Ministerstvy zahraničí ČR a Francie začala pořádat série neoficiálních workshopů pro mladé barmské filmaře. Aktivity se postupně rozrůstají do širších rozměrů až po první polooficiální filmový festival ve veřejném prostoru - Wathannfilmfest, který proběhl v Rangúnu v září 2011.

Prezentace Michaela Breganta a Víta Janečka bude zahrnovat ukázky prací z workshopů i tvorby barmských studentů FAMU.
Délka: 90 minut

 
Neratov 2011 - Divadlo má (s)mysl + film Kamarádi

15:00 Divadlo Archaprojekční místnost

Dokumentární film ČR, 2011

Režie: Tomáš Kratochvíl


altPrezentace projektu Neratov 2011- Divadlo (s)mysl a premiéra dokumentárního filmu Kamarádi Tomáše Kratochvíla, který mapuje projekt studentů DAMU v příhraniční vesnici Neratov. nějaký smysl dělat z postižených herce? Nemá zůstat Polsko za hranicemi? Koho zajímá sudeťácký děda? Uvidíte!
Studenti pražských divadelních škol přijeli na 14 dní do malé obce Neratov v Orlických horách, aby rozvířili dění ve vesničce, spojili se s „kamarády“ - lehce mentálně postiženými klienty místního sdružení a společně vytvořili představení. „Hlavním tématem projektu bylo existovat spolu a využít k tomu nám blízké divadelní prostředky. Nepřijeli jsme nikoho nic učit nebo dělat terapii, ale vytvořit tým“ říkají tvůrci projektu. Využít stejného principu, kterého využívá i Sdružení Neratov o.s., kde jsou „kamarádi“ regulérně zaměstnaní a jsou tak plnohodnotně zapojeni do společnosti.


Po skončení filmu debata s tvůrci
Délka: 90 minu

 
Palissimo Company – taneční dílna 3

16:30 Sál České typografie

altZávěr třídenního intenzivního workshopu k představení Painted Bird 1- Bastard choreografa Pala Zuštiaka a tanečníka Jara Viňarského (Palissimo Company), které bude uvedeno na závěr festivalu Akcent.

Délka: 180 minut

 
o.s. Inventura: Kabaret na konci světa aneb výprodej komediantů

18:00 Divadlo Archamalý sál


altPředstavení propojující osobní příběhy mentálně postižených herců s výstupy komediantů, kteří svým umem z plných sil bojují s nepochopením světa. Netradičně tradiční pojetí varietních klaunů, tanečníků, zpěváků a další šmíry. Vše na živo! Výsledek nejistý, ale každopádně překvapivý!

Hrají: Dagmar Filípková, Jaroslava Krpálková, Josef Fojt, Patrik Horvát a Martin Vošmik
Režie: Ilona Labuťová a Štěpán Smolík
Hudební doprovod: Štěpán Smolík
Délka: 60 minut

 
Kateřina Jungová, Martina Musilová a kol.: Tělovník obecný / Corpus Vulgaris

20:00 Divadlo Archavelký sál

altAutorské představení je vyvrcholením dvouletého projektu Mít tělo, být tělem. Autorky si na začátku položily otázku: jak vlastně vnímáme lidské tělo a jaký k němu máme vztah. Výsledný projekt zahrnuje zkušenosti lidí, kteří žijí s různými druhy zdravotních či sociálních handicapů a také lidí, jejichž vztah k tělu je ovlivněn jejich profesí a věkem. Tito lidé jsou zároveň účinkujícími i spolutvůrci představení

Tvůrci a účinkující: Irena Feithová, Kateřina Jungová, Martina Musilová, Filip Žitník, Zdeněk Bašný, Zuzana Částková, Lenka Dvořáková, Jaroslava Richterová, Jiří Snížek, Václav Svoboda, Kateřina Šůlová, Jakub Verich, hudební spolupráce: Miloš Löffler (flétny), Ondřej Novotný (klarinet a saxofon), režijní spolupráce: Daniel Balogh, Tomáš Měcháček, Koncepce projektu: Kateřina Jungová, Martina Musilová

Představení vznikalo za podpory MOTUS, o. s. - produkce divadla Alfréd ve dvoře.


Po skončení následuje diskuze s tvůrci, hostina a tančírna
Délka: 90 minut

 
Hostina a tančírna: Tělovník obecný / Corpus Vulgaris


22:00 Divadlo Archa – bar

Délka: 60 minut